Trendem v péči o vlasy je olejová kosmetika
„Ano, proč ne?“
Vlas a chlup jsou označení pro dva téměř totožné útvary tvořené keratinem. Až na několik výjimek jsou přítomny u všech savců a jejich nejdůležitější funkcí je termoregulace. Již jste se někdy nechali ostříhat z dlouhých vlasů na ježka? Já ano… čepice se stala kamarádem, kterého jsem si cenila především když foukalo nebo pršelo. Váha kapky byla mnohonásobně větší, než když jsem měla vlasy. Udržovat krátké tvrdé vlasy olejovou kosmetikou je celkem jednoduché. Ale co ty jemné a dlouhé?
Začněme popořádku…
Nejprve si musíme zvyknout na to, že vlasy myjeme olejem. Postup je trochu jiný než u šamponu. Vlasy hodně namočíme a aplikujeme do nich olej. Zde je vhodné zjednodušení. Olej, který potřebujeme k mytí vlasů, smícháme s vodou, následně směs aplikujeme do mokrých vlasů - ke kořínkům. Lehce masírujeme pokožku a přidáváme vlasy. V krátkých jemně kroužíme a dlouhé se snažíme prsty promačkávat. Z počátku je to nezvyk, olej nepění a až po delší době si uvědomíte, že pod prsty vnímáme jemnou olejovou emulzi.
Tak jako vy jste zvyklé na šampony, jsou na ně zvyklé i vaše vlasy. Nejdříve mohou reagovat nadměrným maštěním, jinou kvalitou, pokožka může lehce svědit, nebo právě naopak… pocit z mytí olejem bude pro ně vítanou změnou. Návrat k normálnímu fyziologickému fungování vlasové pokožky a vlasů chce svůj čas.
Po omytí vlasů olejem můžete vlasy opláchnout vodou s citrónovou šťávou, kopřivovým nebo heřmánkovým odvarem či dále pokračovat pomocí našich olejových přípravků.
Po opláchnutí vodou je hned několik možností, jak v péči o vlasy pokračovat. Pokud jde o vlas nebarvený, jemný, naneste KOMONICOVÉ TONIKUM a vyfoukejte. Tonikum nahradí tužidlo nebo lak na vlasy. Aplikovat jej můžete jak na vlasy mokré, tak suché. Mějte na paměti, že naše přípravky jsou koncentrované a používejte je v malém množství. Při použití většího množství se může stát, že se dostaví lepivý efekt.
Pokud se jedná o vlasy barvené, odbarvené nebo po aplikaci trvalé ondulace, použijte jako zábal nebo náhradu kondicionéru LUPISAN, krémový balzám na vlasy. Vlasy získají svou přirozenou kvalitu, nebudou se cuchat.
U vlasů hodně často odbarvovaných se objevuje „chemlonový“ efekt, který zmírníte použitím zábalu. Pro snadnější použití smíchejte krémový balzám s trochou vody, naneste na vlasy a nechte působit dle vašeho času. Čas působení je u každého rozdílný, pro snadnější rozčesání a zjemnění vlasu postačí 2-3 minuty. Pro intenzivní regeneraci ponechte zábal 10-20 minut. Poté vlasy propláchněte vlažnou vodou a vytvořte účes. Na dotvoření účesu můžeme opět použít komonicové tonikum nebo regenerační olej.
Velkým hitem jsou rostlinné oleje a éterické/esenciální oleje. Může se vám to zdát zvláštní, ale není olej jako olej. Jeden je hustší, druhý řidší, jeden rychle oxiduje a tak bych mohla pokračovat. Ale jak se v nich vyznat? To je celkem věda. Než se k tomu dostaneme, můžete používat regenerační olej HAARETOL. Použít jej můžete na vlasy suché i vlhké, dlouhé i krátké. Jde pouze o vaši zručnost. Začínejte s menším množstvím oleje umístěného mezi konečky prstů, jimiž olej jemně vetřete do vlasů.
HAARETOL je vhodný k finálnímu dotvoření účesu hlavně tam, kde se používal pevný vosk na vlasy. V případě, že ráno vstáváte a „stojí“ vám vlasy na hlavě, najdete v něm účinného pomocníka. Oceníte jej, pokud trávíte hodně času na slunku a vaše vlasy tak ztrácí barvu. Obsažený jojobový olej má přirozený ochranný faktor proti slunci 4-6, je “voděodolný” a mírní působení mořské vody na strukturu vlasu.
Trápí-li vás jemné vlasy nebo přímo jejich nedostatek, podpořte vlasový kořínek krémovým balzámem HAARETTE Q. Přiměřené množství krému 2-3x týdně naneste na pokožku hlavy, vmasírujte. Účinek podpoříte zvýšíte masáží. Přípravek nechte působit nejlépe přes noc a ráno opláchněte vlažnou vodou.
Vlasové tonikum APILINE je nedoceněným přípravkem v péči o vlasy. Jemná nemastná lecitinová emulze bylinné vůně je určená pro regeneraci vlasů a snadnější rozčesávání. Přiměřené množství přípravku vetřete do vlasů, pročešte, neoplachujte. Aplikovat lze na vlasy suché, vlhké i mírně mokré. Přípravek můžete použít i pro děti, v době výskytu vší ve školních zařízeních je osvědčeným pomocníkem.
Pokud jsou ve vlasové pokožce projevy lupénky, aplikujte SALTIA W/O masku. Polévkovou lžíci masky rozmícháte s vodou a postupně nanesete. Nechte působit 20 minut formou zábalu a následně opláchněte teplou vodou. Opakujte 2-3x týdně. Pokožka zjemní, přestane se intenzivně olupovat a především svědit. Přidat můžete i některé éterické/esenciální oleje nebo směsi. Pro pravidelné používání jsou vhodné SEBOSAN - zábal a SEBOOL mycí olej. Za jeho specifickou vůní stojí olej z březového dehtu.
A ještě pár praktických tipů…
Mnohdy maminky malých dětí používají směs éterických olejů PROAPINOL, která je určena na odstranění vší. Pokud použijete právě mycí olej na vlasy s přidaným Proapinolem, působíte preventivně proti nasídlení parazitů, roztočů. Toto doporučuji hlavně pro ty, kdo přijdou do styku se zvířaty nebo pro děti ve školách, školkách, táborech, kde se češou jedním hřebenem, tulí na jeden polštář a navzájem si půjčují čepice.
Pokud se ve ve vlasech objeví, použijte sklenici medu, dejte ji do vodní lázně, nahřejte a do medu přidejte 20 ml PROAPINOLU. Směs naneste na vlasy, zabalte a nechte působit. Vši se udusí. Po dvou až třech hodinách med vlažnou vodou vymyjete a vlasy vyčešte jemným hřebenem.
Do mycích olejů a krémových zábalů můžete přidat éterické oleje pro podporu růstu. Nejvhodnějšími jsou pimentovníkový, rozmarýnový. Přidat je můžete i do vlasového krému LUPISAN, díky kterému budou vlasy jemnější a pokožka klidnější. V případě vysoké svědivosti oceníte mátu peprnou, kajeput, čajovník, kanuku nebo manuku.
V naší nabídce nejdete další oleje, které budou vhodnou pomocí pro vaši pokožku i vlasy.